3D Secure teknolojisi ile internet üzerinden %99 güvenli alışveriş

3D secure internet üzerinden alışveriş yapan ziyaretçilerin dolandırılma riskini en eza indiren tam doğrulama gerektiren bir sistemdir . Klasik ApiServlet sisteminde yazılım geliştirici kullanıcıdan aldığı bilgiyi direk bankaya post eder gelen değer başarılı ise kartınızdan ücret çekilmiştir mesajını ekrana basar . Klasik yöntemde yazılımcı müşteriden ad soyad ve SKT tarihlerini post etmeyebilirdi .

Klasik yöntemin aksine 3D Secure ile ziyaretçiden alınan kredi kartı bilgileri bankanın 3dApiServlet adresine post edilir , post edilen değerler başarılı ise banka müşterinin banka veritabanında kayıtlı cep telefonuna ücret çekilme isteğini belirten bir SMS gönderir , SMS içerisinde işlemi başarıyla sonuçlandırmak için gerekli benzersiz şifre vardır . Müşteri şifreyi 3Dsecure ekranında girirse müşterinin kartından ücret çekilmiş olur .

Bu sayede hem müşteri hemde e-Store kendini güvence altına almış olur .

Klasik yöntem ile çalışan firmalar günümüzde hem kendilerini hemde müşteriyi tehlikeye atmaktadır . Birçok internet sitesinde kayıtlı Kart numaraları ve cvc bilgileri yayınlanmakta , kötü niyetli kişiler buldukları yada gördükleri bilgiler ile kolaylıkla alışveriş yapabileceklerdir .